Růst člověka

aneb průvodce zákonitostmi a nástrahami lidského růstu..


Móda

Móda je velice zvláštní slovo. Označuje jeden takový druh víry. Znáte to, v módě jsou právě prsaté blondýnky bez boků, proto se všechny ženy barví na blond, pod zdvojenou wonderbru si strkají ještě jednu zdvojenou wonderbru a tváří se, že nemají žádné boky. Ty, kterým se to aspoň trochu daří, věří že jsou v pořádku a že mohou směle do společnosti, zatímco ty, kterým se to nedaří, věří že mají smůlu. A – jak jinak – podle své víry se také chovají.

Kde však zůstalo jejich já?

A kdo je tak strašným způsobem ovládá?

A kam jde energie, která dřív byla jejich životem?

To jsou klíčové otázky pro tuto sekci, ovšem ještě dřív, než je začnu zodpovídat, chci tady nadhodit takovou jednu ideu.. možná se vám ji podaří proměnit v klíč..

Všimněte si, jak moc zvláštním slovem móda je. Všimněte si, že kořenem slova je „mod“, což znamená způsob pojetí, sestavení, zapojení nebo fungování. Všimněte si i dalších slov vyrostlých z tohoto kořene: model, modeling, modelování, modla, modlení, modul a modifikace.. jistě jich najdete ještě mnohem víc..

Co je móda?

Móda je základním způsobem kontroly obyvatelstva: dává několika lidem naprostou kontrolu nad chováním celé populace. Několik lidí prostřednictvím tzv. módy určuje, co budete jíst, co pít, jak se budete chovat, jak budete mluvit, jak se obléknete, co budete číst, poslouchat a sledovat. Móda je základní nástroj manipulace, a je zcela v rukou profesionálů, tedy, buďte v klidu, ovládají vás odborníci!

Uvědomte si, že vy jste neskutečná síla. Jak oslabit tuto sílu, aby nepoškodila náš předrahý patriarchální systém, aby se vaše cítění neujalo mezi dalšími generacemi a aby váš elán náhodou nevyburcoval v lidech tak pečlivě ubíjené lidství.. a nedejbože nějakou činnost? Chápejte, tohle jsou pro vlády všech zemí velmi závažné otázky a spolehněte se, že už dva tisíce let se tyto otázky neustále řeší.. sami můžete vidět, že dost úspěšně.

Spolehněte se, že veškeré vlády světa si už hodně dávno všimly, že jim projde cokoliv, co se lidem prodá jako móda. Móda je doopravdy druh víry. Móda ospravedlní jakoukoliv nelidskost. Hony na křesťany a jejich křižování, to byla móda starého Říma. Hitler vštípil svým lidem víru, že židé patří do plynu, a dal tak vzniknout módě honů na židy, skinheads si vypěstovali módu napadat Romy, atd atd.

Vždycky se jedná o dočasný životní styl, který vždycky vyhovuje malé části obyvatelstva na úkor většiny, a jehož cílem je vždycky zvyknout lidi na nějakou novou nelidskost. Někdy to však nejde najednou, jak ukázala Hitlerova genocida – móda honů na židy. Proti této módě se postavila polovina světa – i když možná jen proto, že vlády této poloviny světa řídila židovská elita.

V každém případě, lidé si zvykli, a Stalinova genocida už prošla téměř bez povšimnutí. Další genocidu, mezinárodní hony skinheads na Romy už nikdo ani nekomentuje. Už jsme si zvykli, a pokud se mocní tohoto světa usnesou zlikvidovat půlku populace a založí v tomto smyslu módu zabíjet lidi, kteří nemají piercing v pupíku, ani se nepodivíme.

Móda v praxi

Zdá se, že módu pro celý svět vytváří několik „lidí“, kteří se nepochybně rádi a dobře baví.. kanadskými žerty. Představte si, že někdo vymyslí hovadinu, naprostou hovadinu, ve které vypadá snesitelně třeba jen deset procent lidí. Profesionální promotion a masivní reklama to prodá masám, a najednou vidíte chodit lidi oblečené do té vaší hovadiny, a i když většina vypadá jako naprostí idioti, věří tomu, že jsou v pořádku, jen proto, že na sobě mají nejnovější výbrk módy, za který dali leckdy i podstatnou část své výplaty (nebo rodičů) a vám tím pádem přišly na konto miliardy.

To je příklad třeba bokovek, že? Kolik dívek v tom vypadá opravdu dobře? Pět procent? Kolik snesitelně? Dalších 5 – 10 procent? A co ten zbytek, co jaksi nemá to ploché bříško a nulové pozadí, protože má normální, lidské tělo? A co teprve chlapci? Vypadá jich v tom dobře aspoň jedno procento? A přijatelně druhé procento?

Oč lépe jsou na tom naturisté: nahé lidské tělo dává smysl vždycky, že? Stejně jako jakékoliv tělo v univerzálním oblečení. Jenže na univerzálním oblečení by nikdo nic nevydělal. I normální lidé (ovce) by brzy zjistili, že potřebují jeden oblek do společnosti, jeden ven a jeden na doma, maximálně ještě jeden pracovní. Na univerzálním oblečení už rozhoduje kvalita, ne potrhlý střih.

Každý módní typ oblečení je dělán na určitý typ těla. To znamená, že zbytek civilizace v čemkoliv módním vypadá úplně otřesně. To však příšerně mnoha lidem (no lidem, ovcím) nebrání si to na sebe vzít a „věřit“, že „teď“ jsem v pořádku.

Věta „To se teď nosí“ je brána jako přijatelné vysvětlení pro jakoukoliv hovadinu. Právě tak je ovšem věta „To se tak dělá“ vysvětlením pro jakoukoliv zvrhlost. Slyšíte to vždycky, když vás chce někdo zmanipulovat, nemá argumenty a musí vás vydírat tím, co dělá většina.

Módní tělo v módním oblečení je jakýsi dočasný vzor elegance, který se hodně ovcí opravdu snaží napodobit. Bohužel, ne-módní tělo v módním oblečení nedává smysl. Když si vezmete, že vždycky je minimálně 70% lidí mimo možnost do módy zapadnout, a víte, že budou nespokojení, jako bystří obchodníci uděláte co? Uděláte alternativu.

Rozděl a panuj

A radši více alternativ. Jednu si od vás koupí ti, kdo se chtějí odlišit doopravdy, druhou ti, kdo nesnesou, že v módním oblečení nevypadají tak jako předloha (model, modelka), třetí ti, kteří jsou s hlavním proudem natolik nespokojeni, že se odváží nezapadnout úplně. Příkladně dospívající mládež. Takový oklamaný puberťák (bez jakéhokoliv despektu k tomuto slovu), navlečený do módního odění, to je pohled pro bohy.

Krom toho je móda osvědčený způsob, jak znepřátelit generace a získat tak nad nimi kontrolu. A takový oklamaný rodič, který sedl na lep tisíciletému marketingu a vadí se s dítětem, to je absolutní neštěstí.. ale to bystrému obchodníku nevadí, ten je spokojený. Aby také nebyl: rodič i dítě si od něj za rodičovy prachy nakupují zbraně, kterými se doma navzájem ubíjejí, obchodník ani nestačí objednávat střelivo a jeho pokladnička (pokradnička?) utěšeně kyne.

Módní hudba je další zbraní „rozděl a panuj“. Ten poslouchá to a ona zase ono, proto se spolu nebudou bavit, i když by si jinak velice rozuměli. Jsou tedy ne-přáteli, a z toho ale vždycky někdo těží. Kdopak to asi je?

Kromě toho jsou v módní hudbě tzv. zpěváci, a to jsou lidé přímo placení za to, aby ze všech sil dělali právě to, co vy nikdy nebudete moct. Mají za úkol připoutat na sebe za vaše peníze tolik vaší pozornosti, abyste si nevšimli, co se s vámi, ve vašem životě na podvědomé úrovni děje.

Stejně zneužívaní jsou herci. Pche! A kolik z nich si myslí, že jsou slavní kvůli svým hereckým kvalitám, a třeba vůbec netuší a ani se nikdy nedozví, že byli sice pečlivě vybráni, ale z úplně jiných důvodů?

Je to velmi podobné novodobému spisovatelskému vampyrismu, jen tady vás vysává prostřednictvím svých loutek samotný systém, přičemž loutky samy jsou zaplaceny vašimi vlastními penězi. A sem patří i druh herců, opravdových loutek, kterým obvykle říkáme politici.


© dirosloví.cz | Průvodce diroslovím | Mapa stránek | Ke stažení | Meta info